poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Fashion week tuż tuż a ja mam przyjemność przedstawić...

Może wyda się to zaskakujące, a może wcale, ale od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem pisania nie tylko o rzeczach, które powstają w moim „ogródku”. Dlatego też tym wpisem rozpoczynam cykl na temat projektantów, twórców, artystów, ludzi pragnących sławy i pieniędzy, których praca wydaje mi się warta Waszej uwagi. Przez chwilę zastanawiałam się nad tym czy nie stworzyć osobnego bloga, ale znam siebie i mój problem z zajmowaniem się kilkoma rzeczami na raz, w związku z czym wszystko będzie tu, na miejscu, wygodnie dla autorki. Z uwagi na to, że w tempie ekspresowym, którego nikt już nie jest w stanie ogarnąć zbliża się kolejny FashionPhilosophy Fashion Week Poland przybliżę wam kilka postaci, na które warto zwrócić uwagę, pójść na pokaz lub odwiedzić w showroomie.
 Cykl otwierają niezwykle utalentowani Jakub Pieczarkowski i Joanna Startek . Obydwoje projektantów zaprezentuje swoje kolekcje po raz pierwszy w ramach OFF Out of Schedule. W czwartek (pierwszego dnia pokazów strefy Off) o godz. 16 będzie miała miejsce premiera kolekcji Once Upon A Time autorstwa Joanny Startek. Jest kilka istotnych powodów dla, których warto zdobyć zaproszenie na ten pokaz. Jeden z nich jest taki, że Joanna jako jedna z nielicznych polskich projektantek tworzy modę męską, tworzy z ogromnym powodzeniem. Dotychczas jej projekty charakteryzowały się prostą formą i idealnym wykończeniem, co zupełnie nie kłóciło się z faktem, że spojrzenie na modę Startek jest bardzo nowatorskie. I tym razem spotkamy się z wirtuozerią kroju i subtelnym wykończeniem. O swojej kolekcji Joanna pisze tak: „Inspiracją do kolekcji „ Once Upon a Time” są pracę Jim’a Naughten’a. W nawiązaniu do jego zdjęć powstały męskie sylwetki oparte na szeroko pojętym uniformizmie, występującym w otaczającej nas rzeczywistości. Wychodząc z uniformu powstaje „antyuniform”, subtelnie nawiązujący do swojej pierwotnej wersji. W każdej sylwetce dostrzegamy pewne podobieństwa, ale są one na tyle trudne do wychwycenia, że nie do końca można określić skąd pochodzą. To właśnie daje odbiorcy szerokie pole do interpretacji i tym samym rodzaj zabawy w skojarzenia.” 
 
Fot. Anna Bińczyk, model Rafał Czajka
Zupełnie inne spojrzenie na modę ma Jakub Pieczarkowski, z którego kolekcją spotkamy się w piątek o godz. 11. Kolekcja „efff” to zarówno sylwetki damskie jak i męskie, niektóre o charakterze unisex. Pod zabawnym tytułem kolekcji kryje się inspiracja strukturą ludzkiego ciała, zarówno tą zewnętrzną jak i wewnętrzną. Projektant stara się łączyć dobrze znane nam tkaniny i surowce w nietypowy sposób, ciekawym elementem kolekcji będzie zastosowanie nadruków, które powstały w współpracy z ODIO TEES
Fot. Zbigniew Olszyna models Sonia Trzewikowska, Maciej Krupka
Zapraszam w imieniu obojga projektantów!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz